środa, 21 kwietnia 2010

109. Biorą kurs na Włocławek

Z Bydgoszczą nie wyszło, a więc Toruń z nadzieją patrzy na wsparcie pozostałych miast w regionie. Czy ten krok przełamie złą passę Romana Kołakowskiego?

W najbliższą środę we Włocławku zaplanowano spotkanie przedstawicieli toruńskiego Biura ESK z reprezentantami włocławskich instytucji kultury i środowisk artystycznych. O ich roli w wsparciu kandydatury Torunia będą rozmawiać dyrektor „Toruń 2016” Krystian Kubjaczyk oraz dyrektor programowy Roman Kołakowski. Bilans pobytu tego ostatniego na dyrektorskim stołku dotychczas jest ujemny. Wyłożył się na sprawie z klubem eNeRDe, a później kandydatura Bydgoszczy pokrzyżowała założenia jego programu.
(...)
Przypomnijmy, że Andrzej Pałucki, prezydent Włocławka, również swego czasu złożył swój podpis pod deklaracją wsparcia starań Torunia, którą zerwała Bydgoszcz decydując się na samodzielny start w walce o tytuł ESK. Strona toruńska robi więc co może, aby utrzymać wsparcie w regionie. W Bydgoszczy widzi wyraźnego konkurenta, ale nadal stawia na współpracę z pozostałymi miastami. Będziemy z zainteresowaniem wyczekiwać efektów rozmów we Włocławku. (...)

"Nowości" z 20 kwietnia 2010 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz