piątek, 1 października 2010

150. Bój o ESK już bez Pampeluny

Partner Torunia odpadł w walce o europejskie laury. Do drugiego etapu konkursu ESK 2016 w Hiszpanii przeszło sześć miast. Burgos, Kordoba, San Sebastian, Las Palmas de Gran Canaria, Segovia oraz Saragossa.

Stolica Nawarry postawiła na ideę fiesty, która przyniosła jej rozgłos na całym świecie. Silnie akcentowała fakt, że funkcjonuje na przecięciu dwóch kultur i na szlaku św. Jakuba. "Spotkajmy się w Pampelunie w 2016 roku na święcie kultury" - głosiło konkursowe hasło Pampeluny. Nie udało się jednak jej mieszkańcom dostać do drugiego etapu konkursu. Powód? Zakwestionowano m.in. zbyt mały budżet przeznaczony na obchody ESK 2016.
W Hiszpanii mówi się, że był to wybór polityczny. Do kolejnego etapu przeszły bowiem w większości miasta kierowane przez obecną partię rządzącą, czyli socjalistów. Pampeluna mimo, że odpadła z konkursu nie zrezygnowała ze wsparcia Torunia. - Wierzymy, że Toruń wygra - mówią. Polskich finalistów do tytułu ESK 2016 poznamy 13 października. W hiszpańskich staraniach o tytuł ESK 2016 wzięło udział piętnaście miast.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz