poniedziałek, 7 grudnia 2009

57. Dyrektor czeka na telefon

Jakie zadania stoją przed Krystianem Kubjaczykiem, p.o. dyrektora „Toruń 2016”? Najbliższe miesiące to okres wytężonej pracy nad konkursową aplikacją, która ma nam przynieść najpierw zwycięstwo, a później zapewnić promocję w całej Europie.

Biuro ESK stopniowo przestaje być zamkniętą urzędniczą wieżą. Pierwsze kroki w tym kierunku zostały już poczynione. Na stronie internetowej instytucji pojawiły się numery telefonów komórkowych do jej pracowników. Teraz każdy z mieszkańców, w zależności od potrzeby, może bez problemu skontaktować się i zasięgnąć potrzebnych informacji u źródła.
- To jeden z głównych wymogów konkursu – mówił na łamach „Nowości” Krystian Kubjaczyk o włączeniu do projektu ESK mieszkańców Torunia. Z tym może być problem, ponieważ nawet niedawne uruchomienie spełniającej oczekiwania młodszych odbiorców strony internetowej biura nie stworzyło, przynajmniej na razie, internetowej wymiany opinii.
Największa trudność polega na tym, aby zaprezentować ile promocyjnie możemy na tym tytule zyskać i jak poprawi to jakość i różnorodność kulturalnych usług w mieście. Ta różnorodność będzie wynikiem nie tylko tego, co zaproponuje na rok 2016 biuro ESK, ale również propozycji jakie popłyną od mieszkańców oraz lokalnych środowisk twórczych.
Zachęcenie artystów do współpracy oraz pokonanie barier ich wzajemnej niechęci (o tych ostatnich krążą już w Toruniu liczne anegdoty) - to kolejne wyzwanie jakie staje przez Kubjaczykiem. Ze wstępnych informacji wynika, że dyrektor chce zaprosić ich, jak również organizacje pozarządowe, do przedstawienia swoich pomysłów na rok obchodów.
P.o. dyrektora na brak pracy nie będzie narzekał. Dziś mija termin zgłoszeń w konkursie na dyrektora programowego, który ma odpowiadać za program na rok 2016. Aby go wyłonić niezbędne jest powołanie najpierw rady programowej, która musi powstać jeszcze w tym roku. To ona ma także zaopiniować wybór drugiego dyrektora.
Co jeszcze? Uporządkowanie zasady współpracą między instytucjami. Biuro „Toruń 2016” ma koordynować starania miasta o ESK, w tym również działania magistrackiego Wydziału Kultury, pod który… samo podlega. Finansowane jest z budżetu Torunia, tak jak Toruńskie Centrum Miasta, ale jednocześnie wspiera finansowa np. operę organizowaną przez TCM.
Krystian Kubjaczyk będzie p.o. dyrektora do czasu napisania aplikacji konkursowej. Później planowane jest ogłoszenie konkursu na to stanowisko. Termin zgłoszenia aplikacji do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego mija 30 sierpnia 2010 roku. O tym, czy Toruń przejdzie do drugiej rudny dowiemy się na początku 2011 roku.

"Nowości" z 7 grudnia 2009 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz