poniedziałek, 21 grudnia 2009

64. Komentarze do założeń strategii

Jakie były pierwsze wrażenia po piątkowej prezentacji założeń strategii „Toruń ESK 2016”?

Zbigniew Lisowski, dyrektor Teatru Baj Pomorski:
- Powstał zwarty dokument, który jednak nie odkrywa niczego nowego w myśleniu o aplikacji. Wiadomo, że musi być silnie osadzona w naszej tradycji i kulturze oraz brać pod uwagę wydarzenie, które odbywają się w mieście. Najważniejsze jest wymyślenie tej „nowej jakości”. Rozmowa po prezentacji była pewnym podsumowaniem. Jeżeli nowy dyrektor organizuje takie spotkanie i pyta o opinie, to znaczy, że taka koncepcja mu nie wystarcza.

Tomasz Sobecki, artysta fotografik:
- Ogólny szkielet naszych starań musi być i wielka szkoda, że zaprezentowano nam go tak późno. To są pewne oczywiste prawdy, które powinny zostać sformułowane ponad rok temu, aby dziś były już wypełnione treścią. Wyczuwam odczucie zmarnowanego czasu, również u nowego dyrektora. Poprzednia pani dyrektor zniechęciła do inicjatywy wielu twórców. Odrobienie tego i zyskania na nowo zaufania może trochę potrwać.

Marek Pijanowski, dyrektor Dwor Artusa:
- Każdy może się teraz włączyć do tej aplikacji wymyślając własne projekty. Zbudowano fundament, szkielet, który teraz należy obudować treścią. Z tego wszystkiego najbardziej spodobała mi się sama inicjatywa zorganizowania takiego o spotkania. Nowy dyrektor Krystian Kubjaczyk kieruje biurem „Toruń 2016” dopiero trzeci tydzień, a już w pierwszym tygodniu znalazł czas, aby się ze mną spotkać i porozmawiać o roli Dworu Artusa.

Prof. Witold Chmielewski z UMK:
- Z prezentacji uderza pewna powierzchowność i oczywistość. Sądzę, że gdyby uczestnicy piątkowego spotkania zebrali się razem, to byliby w stanie wymyślić coś podobnego, a może nawet lepszego niż zagraniczni eksperci. Nikt się do nas niestety w tej sprawie nie zgłosił. Wszystko zależy od tego jaki sposób zostanie to teraz wypełnione treścią. W prezentacji przedstawiono podstawowe kierunki, które warto realizować nie tylko do 2016 roku, ale nawet dalej.

"Nowości" z 21 grudnia 2009 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz