poniedziałek, 14 grudnia 2009

60. W cztery oczy z dyrektorem

Wystarczyło 14 dni, aby można było odczuć zmiany w Krzywej Wieży. Krystian Kubjaczyk za Olgę Marcinkiewicz to ogromna zmiana stylu zarządzania. Nowy dyrektor stawia przede wszystkim na otwartość.

- Zmiany są widoczne. Dyrektor Kubjaczyk spotkał się już z szeregiem osób, które do tej pory miały problem z dostaniem się do Krzywej Wieży. Sam jestem umówiony w najbliższych dniach na rozmowę - mówi Bogdan Major, przewodniczący magistrackiej komisji kultury. - Chciałbym, aby dyrektor pojawiał się na posiedzeniach naszej komisji. Dobrze byłoby stworzyć jakieś publiczne forum wymiany pomysłów na ESK 2016.
Zmianę w kierowaniu "Toruń 2016" zapoczątkowało udostępnienia telefonów komórkowych pracowników biura ESK na stronie www.torun2016.eu Od wczoraj nowy dyrektor poszedł jeszcze dalej. Na parterze Krzywej Wieży w Bistro "Torre" ruszyły codzienne dyżury, podczas których mieszkańcy mogą w godz. 16-18 osobiście spotkać się z osobami odpowiedzialnymi za naszą kandydaturę i zadać im pytania.
- Coś wreszcie drgnęło, odbyły się pierwsze rozmowy. Myślę, że teraz dyrektor powinien zaprosić na wspólne spotkanie organizatorów dużych imprez i twórców - twierdzi Jacek Beszczyński, animator kultury. - Przydałoby się spotkanie warsztatowe, aby wreszcie zaczęły się rodzić pomysły wokół idei, zgodnie z którą mamy się poruszać. To nadal nie jest sprecyzowane. Bez zachęcenia do współpracy środowiska, niewiele się uda.
W biurze ESK cały czas szukają sposobu na uzyskanie poparcia mieszkańców. To jeden z niezbędnych wymogów do uzyskania tytułu. W najbliższym czasie w planach biura "Toruń 2016" jest organizacja dwóch konkursów fotograficznych, które pozwolą zaangażować torunian. Dlaczego warto poprzeć kandydaturę Torunia w boju o tytuł ESK 2016?
- Dzięki wygranej mamy szansę stać się znani w Europie, a nasz wielopokoleniowy dorobek będzie miał taką oprawę, jaką mieć powinien. Toruń ma wiele do zaproponowania, ale Europa nadal o tym nie wie - twierdzi Jarosław Jaworski z "Toruń 2016". - Powinno nam zależeć, aby wysłać do Europy silne sygnały artystyczne. Dzięki ESK możemy zbudować swój europejski wizerunek oraz najnormalniej w świecie na tym zarobić.

Warto wiedzieć
We wtorek od godz. 16 do 18 w punkcie informacyjnym w barze "Torre" będą dyżurować Przemysław Draheim i Piotr Kozanecki odpowiedzialni na stronę internetową. W środę - Dominika Urzędowska (kierownik biura), w czwartek Agnieszka Marecka (współpraca z zagranicą), a w piątek Marcin Orłowski (marketing).

"Nowości" z 15 grudnia 2009 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz