niedziela, 21 marca 2010

93. Artyści w sieci, Kożuchowska na siatce

Po niezwykle ciepło przyjętej fotograficznej akcji "Popieram Toruń", nadszedł czas na uderzenie filmowe. Pierwsze spoty reklamowe można już oglądać w sieci.

"Jestem Jon. Jestem baristą. Popieram Toruń" - mówi Amerykanin, który prowadzi w mieście lokal z kawą. Kilkusekundowy spot promujący kandydaturę Torunia do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury z jego udziałem był pierwszym z 5-odcinkowego cyklu. Za nim poszły kolejne. Na www.youtube.com/torun2016 może obejrzeć zespół Manchester podczas próby, właścicielkę Róży i Zen, która z gracją Grażyny Szapołowskiej przechadza się po swoim lokalu, czy szalejącego na scenie aktora Radosława Smużnego.
- Zależało nam, aby każdy film oddawał charakter osoby, którą przedstawia - mówi Przemysław Draheim z "Toruń 2016". - W ostatnim, który będzie miał swoją premierę w ciągu najbliższych dni, wystąpi grupa dzieci.
W ślad za filmami, które można oglądać w Internecie, pojawiły inne akcenty promocyjne w mieście. Od wtorku na elewacji Dworu Artusa wisi wielka siatkę ze zdjęciem aktorki Małgorzaty Kożuchowskiej, która wsparła swój rodzinny Toruń. Druga podobna siatka, ale prezentująca DJ Ike'a znajdzie się prawdopodobnie na kinoteatrze Grunwald. Na trasach wylotowych miasta zagościły z kolei trzy billboardy z postaciami wybranymi z nadesłanych przez Internautów zdjęć.
- W tej chwili drukujemy jeszcze plakaty, które zostaną rozwieszone w Toruniu. Wkrótce pojawią się jeszcze widokówki oraz małe plakaty, które zawisną w pojazdach komunikacji miejskiej - mówi Jarosław Jaworski, rzecznik "Toruń 2016".
Akcja trwa.

Warto wiedzieć
Na YouTube można znaleźć także filmy promujące kandydaturę do tytułu ESK zupełnie z innej strony. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz