poniedziałek, 24 maja 2010

124. Pozostało tylko kilka dni

Na początku maja ogłoszono hasło przewodnie konkursowej aplikacje Torunia - "Wszechświat Kultury". We wtorek mija termin składanie pomysłów artystycznych w biurze ESK "Toruń 2016".

- To hasło jest naczyniem, do którego będziemy teraz wlewać treść. Projekty społeczne, projekty animatorów i twórców, a także mieszkańców - zapewniał Zbigniew Lisowski, koordynator programowy "Toruń 2106" podczas spotkania w Dworze Artusa. Zachęcał wszystkich do włączenie się w tworzenie programu imprez związanych z ESK. Termin składania projektów mija w najbliższy wtorek. Ile do tej pory udało się już zebrać pomysłów?
- 50. Nie były jeszcze selekcjonowane. Część osób wysyła swoje projekty bezpośrednio do koordynatora programowego - mówi Jarosław Jaworski, rzecznik "Toruń 2016". - Pomysłodawcom gwarantujemy oczywiście prawa autorskie.
Jakie obszary tematyczne wyznaczono twórcom? 1. Nauka i humanizm kopernikański. 2. Europejska wymiana kulturalna (współpraca z partnerami zagranicznymi). 3. Regionalność. 4. Dziedzictwo kulturowe. 5. Ruch społeczno-obywatelski, sztuka współczesna/alternatywna. Każdy z pomysłów musi wpisywać się w co najmniej jeden z powyższych działów, a dodatkowo powinien jeszcze uwzględnić trzy kryteria: partnerstwo, innowacyjność oraz różnorodność.

WARTO WIEDZIEĆ
Szczegóły dotyczące składania projektów można znaleźć na www.torun2016.eu

"Nowości" z 22 maja 2010 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz