poniedziałek, 19 października 2009

38. 5 minut z lotu ptaka

Reżyser Łukasz Karwowski kręci film promocyjny o Toruniu. W ramach projektu miasto w dość spektakularny sposób zostanie pokazane z lotu ptaka. Takiego Torunia jeszcze na filmie nie było.

Oprócz zdjęć lotniczych część materiału zostanie wykonana w technice hoovercam. Kamera zostanie podczepiona do zdalnie sterowanego śmigłowca, dzięki czemu będzie z nią można latać między budynkami i w prześwitach ulic. W filmie pojawią się również elementy fire show. Ma być nowocześnie i widowiskowo.
- Całość będzie miała długość 5 minut. Dlaczego tak mało? Z doświadczenia wiem, że lepiej, aby widz odczuwał niedosyt niż przesyt materiałem – mówi reżyser Łukasz Karwowski. - Materiał zrealizujemy w ten sposób, aby były dostępne również krótsze wersje – 30 sekund, 60 sekund, czy 3 minuty.
Łukasz Karwowski pochodzi z Torunia. W kinie zadebiutował mrocznym thrillerem "Listopad", po czym zajął się tworzeniem filmów reklamowych. Ostatnio nakręcił niezwykle ciepło przyjęty dokument o doktorze Ottonie Karwowskim.
- Uważam, że trzeba nowocześnie myśleć o naszej promocji w ramach ESK 2016, a taki film pozwoli nam posunąć się naprzód - mówi Zbigniew Derkowski, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta, który sfinansuje produkcję. – Taką wizytówkę Torunia będziemy mogli prezentować podczas wydarzeń kulturalnych, pokazów filmowych i telewizyjnych.
Pierwsze zdjęcia ruszyły już w ubiegłym tygodniu. Seria lotów nad Toruniem odbyła się na samolocie PZL-104 Wilga, z którego dla potrzeba reżysera usunięto drzwi. Dla Karwowskiego zdjęcia z powietrza to nie pierwszyzna. W ten sposób nakręcił już kilkanaście komercyjnych reklamówek oraz efektowne sceny w filmie „Mała wielka miłość”.
Warto wspomnieć, że w tym roku powstał m.in. film promujący Warszawę jako kandydata do tytułu ESK 2016, zrealizowany przez Agnieszkę Holland w wersji 4-minutowej i 30-sekundowej. Jedną z najdłuższych tego typu produkcji jest film "Łódź miasto kultury", który trwa 12 minut.

Warto wiedzieć
- Etapy powstawania projektu można śledzić na filmowym blogu reżysera: www.lukaszkarwowski.blogspot.com
- Koszt reklamówki Torunia to ok. 100 tys. zł.

"Nowości" z 19 października 2009 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz