wtorek, 24 marca 2009

Mieszkańcy nie chcieli rozmawiać

Miał być nowy początek, a to co było do tego pory miało zostać odkreślone grubą kreską. Ostatecznie najlepiej wypadła Rowerowa Masa Krytyczna.

Wspólne fotografie pod pomnikiem Kopernika, a także pamiątkowe zdjęcia z aktorami Teatru Baj Pomorski. Nieco muzyki, pokaz stepu oraz baloniki dla dzieci, po które o wiele częściej wyciągali ręce dorośli. W sobotę Biuro „Toruń 2016” zorganizowało obchody pierwszego dnia wiosny. Zainteresowanie było umiarkowane, ale od czegoś trzeba wreszcie zacząć.
- W konkursie ESK nie wygrywa ten, który ma najlepsze zabytki czy ogólnopolską reklamę – przekonywała Olga Marcinkiewicz, dyrektor „Toruń 2016”. – Ważne jest to, jak miasto wpisuje się w europejską kulturę, ile odbywa się w nim międzynarodowych imprez i jak bardzo mieszkańcy w nich uczestniczą.
Sobotnia impreza była okazją, aby torunianie mogli zapytać Olgę Marcinkiewicz o wszelkie szczegóły naszej kandydatury. Do kafeterii Dworu Artusa, gdzie odbywało się spotkanie przybyło zaledwie 20 osób, z czego 12 z nich było dziennikarzami lub pracownikami Biura „Toruń 2016”. Wniosek? Póki co idea ESK mieszkańców Torunia jeszcze nie porwała.
Dyrektor „Toruń 2016” mówiła sporo, ale sporo też było w tym ogólników. Pytano ją m.in. o zapowiadany rozwój strony internetowej i możliwość uruchomienia na niej forum, aby każdy zainteresowany mógł się wypowiedzieć na temat projektu, albo podpowiedzieć swoje rozwiązania.
- Boję się takiego forum, zwłaszcza, że na razie w internecie jest sporo negatywnych wypowiedzi - mówi dyrektor. - Poza tym cały czas zastanawiam się jak pogodzić dyskusję nad pomysłami z tym, aby o naszych planach nie dowiedziała się konkurencja. O wyborze ESK będzie przecież decydował wniosek, który złożymy.
Spotkanie skończyło się niemal w tym samym momencie, kiedy do Torunia dojeżdżała zapowiadana na godz. 16 Rowerowa Masa Krytyczna. Odgłosy gwizdków rowerzystów było słychać z daleka i gdyby od ich natężenia zależało zdobycie tytułu ESK, to z pewnością mielibyśmy go już dawno w kieszeni.

"Nowości" z 23 Marca 2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz